20 серпня у Національному військово-історичному музеї України відбулася презентація виставки «Останній парад імперій», присвяченої 110-ій річниці початку Першої світової війни
VR симулятор ППО "Чайка" працюватиме у Національному військово-історичному музеї України протягом робочих днів
Мультимедійна платформа бойової підготовки "Strata 22" працюватиме у Національному військово-історичному музеї України вже цієї неділі
Спробуйте себе в ролі оператора FPV-дрона. Навчальна школа операторів дронів Боривітер працюватиме для вас у Національному військово-історичному музеї України
4 березня у Бельгії відкрилася виставка «Трофеї свідчать: чим та як рф вчиняє злочини в Україні» Національного військово-історичного музею
5 березня о 14.00 запрошуємо вас на відкриття виставкового проєкту "Херсон: оптика протистояння" та показ документального фільму "Нескорений Херсон"
Наприкінці минулого року практикант нашого музею Ілля Коваль завершив своє стажування в рамках проєкту Memory Savers UA – ініціативі, спрямованої на підтримку музеїв, їх працівників та молодих людей, які цікавляться кар’єрою в музейній сфері
Плакат з історичною хронікою та списками кавалерів бойових нагород 24-го піхотного полку австро-угорської армії, який з 1801 до 1918 рр. комплектувався українцями з Коломийської округи
Танк був знищений українськими військами у с. Олек¬сандрівка Херсонської області під час запеклих боїв у 2022 році.
24 серпня офіційний представник компанії «Baykar Makina» Аркадій Байдалоха презентував у Національному військово-історичному музеї України новий експонат музею – масогабаритний макет БПЛА Bayraktar TB2.
Серія творів «Альбом гербів Українських гетьманів» належить Миколі Битинському - відомому художнику, мистецтвознавцю, досліднику у галузі геральдики, сфрагістики, вексилології, фалеристики та сфрагістики. Також Микола Битинський - учасник Української революції 1917-1921 років, сотник Армії Української Народної Республіки.
У Волинський Регіональний Музей Українського Війська Та Військової Техніки відбулося погашення поштової марки «Винищувачі зла», присвяченої «бойовим соколам»
«Привиди Києва» – це вже легенда, відома усім як в Україні, так і за кордоном. Завдяки ініціативі членів родини, наш музей отримав для своєї експозиції речі одного із них – Героя України В'ячеслава Єрка – військового пілота, підполковника, командира авіаційної Ескадрильї 40-ї бригади тактичної авіації з м. Васильків.
Наш музей уклав угоду про співпрацю з «Центром цифрової історії» та організацією SUCHO - Saving Ukrainian Cultural Heritage Online. Згідно цієї угоди, у НВІМУ протягом півроку працюватиме студент-стажист, який буде знайомиться з усіма аспектами музейної справи та сприятиме у діджиталізації музейних колекцій з допомогою обладнання, наданого партерами у рамках проєкту Memory Savers UA.
17 липня 2014 року відбулась трагічна подія, яка мала політичні наслідки міжнародного масштабу. В українському повітряному просторі, неподалік від м. Торез Донецької області, ракетою російського зенітно-ракетного комплексу «Бук» було збито цивільний авіалайнер Boeing 777, який виконував регулярний рейс MH 17 за маршрутом: Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія). Загинуло 298 осіб (із них – 80 дітей).
Верховний головнокомандувач Збройних Сил України Президент України Володимир Зеленський зазвичай записує свої традиційні вечірні звернення на тлі нарукавних знаків військових частин.
Минулої п’ятниці у нашому музею іноземним військовим аташе було показано документальний фільм «Битва за Зміїний. Море». У ньому йдеться про один з етапів звільнення острова – висадку груп спецпризначенців 7 травня 2022 року.
У Національному військово-історичному музеї України відбувся унікальний захід - презентація фільму про звільнення острова Зміїний.
Війна надала цій даті особливої важливості. Українцям зі зброєю в руках доводиться захищати можливість жити за правилами, які вони пишуть собі самі.
На Михайлівській площі в Києві відкрилася оновлена виставка знищеної російської військової техніки, підготовлена за участі Національного військово-історичного музею України.
10 червня у Національному військово-історичному музеї України відбулася презентація Третього морського збірника, разом з нагородженням фіналістів та учасників літературного конкурсу Мателот - Конкурс української морської прози ім. Лисянського.
27 травня у Національному військово-історичному музеї України відбулася презентація книги «Хроніка російсько-української війни в Азовському та Чорному морях» дослідників військової історії Олександра Чудновця, Петра Сенька та Анатолія Бондарука.
Сьогодні відбулась робоча зустріч з представником Музею Свободи Vrijheidsmuseum з міста Грусбек у Нідерландах паном Гераргдом Боінком (Gerard Boink).
Ця подія була приурочена до річниці знищення ракетного крейсеру «москва». На відкритті було презентовано новий унікальний експонат — стабілізатор від тієї самої ракети «Нептун», яка сприяла «отріцатєльному всплитію» російського військового корабля
Напередодні 9-ї річниці першого бойового зіткнення з російськими терористами під Слов'янськом, експозиція НВІМУ поповнилася унікальними експонатами.
На річницю вторгнення, 24 лютого, перед посольством рф у Берліні ми встановили знешкоджений під Бучею танк Т-72. До ...
17 лютого в Хмельницькому відкрилася пересувна тимчасова виставка «Війна за Незалежність України 2022», організована нашим музеєм
28 січня у #НВІМУ відбулось відкриття виставки "Захистимо пам'ять", приуроченої до Міжнародного дня пам'яті ...
16-17 вересня 2020 р. пройшла міжнародна відеоконференція організована “JPI Oceans Joint Action” (ЄС). Від України органі
Видавництво «Темпора», книгарня «Є» запрошують на презентацію книжки «Війна України проти ...
Ми щиро дякуємо родинам героїв оборони Донецького аеропорту, які завітали до нашого музею! Сьогодні відбулась ...
Працівники музею та автори сайту «Книга пам`яті полеглих за Україну» здійснили комплексний аналіз усіх наявних джерел про оборону Донецького аеропорту.
Шановні відвідувачі! Повідомляємо, що у неділю, 19 січня, музей буде зачинений з технічних причин! 20 січня 2020 року ...
Видавництво "Темпора" у Національному військово-історичному музеї України презентувало книжку "Навколосвітня подорож на ...
З нагоди дня Збройних Сил України, до НВІМУ керівники музеїв м. Києва: Національного музею історії України у Другій ...
29 листопада у музеї відбулись заходи з нагоди 80-річчя з початку Радянсько-Фінської "Зимової" війни! За ...
24 липня в приміщенні Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки проведено День ...
9 червня 2019 року, Укрпошта презентувала нову серію поштових марок «Збройні формації Української революції ...
Перед гостями заходу виступили представники авторського колективу - авторка ідеї Валентина Охлопкова та ...
17 травня в Музеї відбулась прес-конференція у зв’язку з виявленням цінних об’єктів підводної культурної спадщини в акваторії Чорного моря.
6 квітня в Українському музеї Нью-Йорку розпочав роботу наймасштабніший у США український музейний проект «Українське коло: до сторіччя визвольних змагань (1917–1921 рр.)».
До річниці завершення оборони Донецького аеропорту у приміщенні Національного військово-історичного музею України ...
16 листопада в стінах Музею відбулась презентація книги "Монітор "Смоленськ"("Krakow") три долі (Історія корабля, ...
6-7 жовтня у м.Херсоні пройшов популярно-історичний фестиваль LEGIO Historica Херсон, одним з партнерів якого ...
28 серпня у Національному військово-історичному музеї України відкрилась виставка "Партизани з околиць міста Паневежис ...
Національний військово-історичний музей України та Panevėžio miesto dailės galerija (м. Паневежис, Литва) презентують ...
Цього року на військовому параді з нагоди Дня Незалежності буде вперше представлено репліки двох історичних прапорів Армії Української Народної Республіки
Сьогодні в Музеї відбулася презентація проекту Меморіалу Героям Трубежа «Розірвані мости» ініційованого Благодійним фондом «Меморіально-освітнього комплексу Героям Трубежа».
Творчий доробок заступника директора Музею з наукової роботи Я.Тинченка поповнився ще однією книжкою – про долю українських козацьких полків
30 квітня 2018 року у Гарнізонному Храмі Святих Апостолів Петра і Павла відбулася презентація та вручення родинам загиблих «Книги пам`яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули, захищаючи суверенітет, територіальну цілісність та недоторканість України».
20 - 22 лютого 2018 року пройшли презентації другого тому «Книги пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули, захищаючи суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність України» в містах Макарів та Біла Церква Київської області та було розгорнуто пересувну авторську виставку Павла Нетьосова «Блок-пост пам’яті».
9 лютого 2018 року у Національному військово-історичному музеї України відбудеться презентація книги «Київський укріплений район, 1941 рік. Хроніка оборони», що присвячена обороні міста Києва у 1941 році. Її авторами є кияни - дослідники військової історії – Андрій Кайнаран, Дмитро Муравов, Максим Ющенко.
Презентація другого тому "Книги пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України" у філії НВІМУ – Музеї "Герої Дніпра" (м. Івано-Франківськ)
В останні дні серпня в Україні вшановується пам'ять загиблих учасників бойових дій в Іловайську та Дебальцевому. 28 серпня 2017 року о 18
21 березня 2017 року у 30-му гарнізонному домі офіцерів міста Бердичів науковими співробітниками Музею